Pardubická juniorka

Juniorka 2002
úvodní stránka hrací plán program dne novinky hráči partneři
novinky
> novinky
> fotogalerie
aktuální
starší
>
Oficiální stránky, Pardubická juniorka 2002, 11. - 17.8.
Podpůrný partner
Chládek a Tintěra, a.s.
Logo Chládek a Tintěra a.s.
PiskáčekNasazený č.1 je z kola ven!
11.08.2002

K prvnímu utkání na centrální dvorec nastoupili první nasazený Roman Kutáč a Tomáš Piskáček. Toto utkání slibovalo velice dobrou tenisovou podívanou, ale že nabídne tolik napínavý zápas tušil asi málokdo. Nicméně Tomáš Piskáček (I.ČLTK Praha) se postaral o překvapení turnaje a vyřadil prvního nasazeného Romana Kutáče (TK Agrofert Prostějov).

Utkání bylo od uvodní hry první sady plné dlouhých výměn od základní čáry, které povětšinou končily chybou hráče Piskáčka. Kutáč svou trpělivou hrou a velice dobrým pohybem soupeře téměř deprimoval. Zdálo se, že Piskáček rozhodně má na to hrát proti výše na žebříčku postaveným soupeřům, jeho utočný styl tomu rozhodně napovídá. Ovšem dnes byla tato skutečnost zcela jiná (alespoň v prvním setu). Úderově byly na tom soupeři velmi podobně, ale nutno říci, Kutač hrál velmi efektivně (běhal, vracel a čekal). Největší rozdíl mezi oběma hráči byl jejich "body language". Kutač působil sebevědomě, Piskáček trochu zaskočeně. Takto vypadal první set, který pro sebe rozhodl Kutáč až příliš jednoznačně 6:0.

Roman KutáčDruhý set začal Piskáček aktivněji a po velmi dobrých, dlouhých úderech vedl rychle 2:0. Potom sice ztratil svůj servis, ale zdálo se, že již našel recept na trpělivou hru svého soupeře. A jak první sadu začal, tak i pokračoval. Kutáč už tak sebejistý nebyl, dokonce chvílemi zcela ztrácel nervy a jeho raketa se několikrát potkala s antukou na centrálním dvorci. Piskáček zcela převzal aktivitu a odměnou mu bylo vítězství v druhé sadě v poměru 6:3.

Třetí sada byl boj. První hru vyhrál Kutáč. Druhá hra byla opět velmi dlouhá a rozhodl ji pro sebe Piskáček. Velmi aktivní tenis ze strany Tomáše Piskáčka slavil ve třetí sadě opět úspěch. Jeho soupeř držel své nervy na uzdě pouze první dvě hry závěrečné sady. A nejen to byla příčina neúspěchu. Dokud hrál svou hru (běhal a vracel), vyhrával. Jakmile však se snažil tlačit, dělal chyby a to se mu stalo osudné. Přistoupil na nátlakovou hru soupeře, přestal hrát svoji hru a za to zaplatil.

Zatím nejpohlednější zápas prvního kola vyhrál Tomáš Piskáček v poměru 0:6, 6:3, 6:2 a postaral se tak o první překvapení turnaje.

Tím je první nasazený ve dvouhře chlapců z kola ven a uvidíme, jestli ho další nebudou následovat.

Lukáš Březina