Untitled Document
 
Úvodní slova
Pardubický kraj
Město Pardubice
Chládek a Tintěra, a.s.
ČTS
LTC Pardubice
Čestné předsednictvo
Organizační zajištění
Přehled vítězů
Fotograf
Webmaster
Úvodní stránka
Tip na vítěze (chlapci)
1. Šátral Jan (136)
... hlasujte zde
Tip na vítěze (dívky)
1. Kopřivová Klára (102)
... hlasujte zde

Miss PARDUBICKÁ JUNIORKA 2008
1.
Bacíková Veronika 114
2.
Ellingerová Klára 94
3.
Kubinová Petra 50
4.
Kopřivová Klára 39
5.
Hančarová Kristýna 37
hlasujte zde

Mr PARDUBICKÁ JUNIORKA 2008
1.
Roušar Petr 185
2.
Bezdíček Martin 155
3.
Lucák Otakar 46
4.
Šátral Jan 46
5.
Lošťák Jan 28
hlasujte zdeTřinecké železárny

SME

České dráhy

MND

Severočeské doly

Lesy ČR

MERO

CE WOOD

Wilson

Vodafone

Brema

Tecnifibre

Age 21


Untitled Document
PARDUBICKÁ JUNIORKA 2008
Mistrovství České republiky staršího dorostu
Jan Šátral vyhrál Juniorku bez ztráty setu
Jan Šátral (I.ČLTK Praha) vyhrál silně obsazenou Pardubickou juniorku. Ve finále porazil Radima Urbánka (TK Agrofert Prostějov) 6:3, 7:5.
Celý článek ...


Klára Kopřivová mistryní republiky
Klára Kopřivová (TK Agrofert Prostějov) je novou mistryní České republiky jednotlivců v kategorii dorostenek. Ve finále Pardubické juniorky porazila Dominiku Kaňákovou (TK Sparta Praha) 6:4, 6:0.
Celý článek ...


Tisková konference semifinalistek
Klára Kopřivová a Dominika Kaňáková si věří na finále. Vyhrát však může pouze jedna. Která to bude? Možná se to dozvíte na videu.
Celý článek ...


Shrnutí pátého hracího dne
Honza Šátral zhodnotil průběh semifinálových utkání dvouhry dorostenců. podívejte se na video.
Celý článek ...


Urbánek zvládl těžký zápas
Radim Urbánek porazil v napínavém zápase jednoho z největších favoritů turnaje - Davida Šodka. Na videu uvidíte, že ztráta slibně rozehraného druhého setu se musela někde projevit. Na dalším videu můžete vidět poslední míč celého zápasu.
Celý článek ...


Shrnutí čtvrtého hracího dne
Jan Šátral a Monika Tůmová zhodnotili průběh čtvrtfinálových zápasů dvouher. Na videu najdete i jejich prognózy na semifinálové zápasy.
Celý článek ...


Shrnutí třetího hracího dne
Jan Šátral a Kristýna Hančarová zhodnotily zápasy dvouher, které se odehrály třetí hrací den Pardubické juniorky.
Celý článek ...


Tisková konference čtvrtfinalistek
Vítězky zápasů osmifinále odpověděly na několik otázek, které možná napoví více o tom, kdo vyhraje Pardubickou juniorku.
Celý článek ...Starší články:
Tisková konference čtvrtfinalistů
Shrnutí druhého hracího dne
Shrnutí prvního hracího dne
Kdo vyhraje Juniorku chlapců?
Kdo vyhraje Juniorku dívek?
Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2008?
81. ročník Pardubické juniorky je již za dveřmi a tak jsme pro vás připravili shrnutí informací o jednotlivých favoritech a jejich šancích na titul. Letošního ročníku Pardubické juniorky se zúčastní to nejlepší, co u nás v kategorii dorostu máme. Z chlapců tu z první desítky redukovaného žebříčku (ročník 90 a mladší) budou všichni. Z dívek bude chybět loňská vítězka Tereza Malíková, která by sice mohla startovat, ale respektuje nepsané pravidlo Juniorky, které říká, že vítěz se dalších ročníků neúčastní. Dále nepřijedou Zuzana Linhová a dvojčata Plíškovy, které sbírají body do mezinárodních žebříčků.

Je to tedy za posledních několik let poprvé, kdy se na Juniorce objeví naše absolutní juniorská špička. Juniorka je nejstarším juniorským turnajem starého kontinentu a také jeden z nejnáročnějších. V hracím plánu najdeme 48 chlapců a dívek. To znamená, že nenasazené dívky a chlapci hrají od neděle každý den jednu dvouhru, nasazení chlapci a dívky vstoupí do dvouher od pondělí. Hraje se zde i čtyřhra. Všechny zápasy dvouhry i čtyřhry se hrají na dvě vítězné sady.

V pátek odpoledne budeme vědět jména vítězů 81. ročníku Pardubické juniorky. Pojďme se podívat do seznamu startujících a říci si něco o favoritech turnaje.

Mezi chlapci je nejvýše nasazeným hráčem podle českého žebříčku Emanuel Řehola (TK Agrofert Prostějov). V loňském roce Řehola prohrál hned v prvním kole s Tomášem Rohanem 6:4, 6:2, když se trápil se zraněným zápěstím. A právě zranění jsou faktorem, který může hodně ovlivnit šance Emína na titul. Řehola je hráčem s šikovnou rukou. Nehraje nátlakový tenis, který by mohl platit na pomalejším centrkurtu. Jako nejvýše nasazený by se na centrální dvorec mohl podívat už od úvodních kol.

Dalším na řadě je David Šodek (TK Sparta Praha). Tomu se loni v Pardubicích dařilo, prohrál až v semifinále v Jiřím Plačkem. Před pár týdny Šodek vyhrál nabitý turnaj dospělých třídy "A" a ve finále porazil ostříleného Jakuba Praibiše, což dokazuje rostoucí formu Davida Šodka. Šodek jistě má reálnou šanci vyhrát Juniorku, ale potřebuje se dostat do psychické pohody. Jeho zbraněmi budou servis a forhend. Slabinou by mohla být malá bojovnost v důležitých momentech zápasu.

Ondřej Hynek (TK Precolor Přerov) byl již loni pasován na jednoho z favoritů turnaje. Letos je také jedním z favoritů, ale nevíme přesně co od něj čekat, protože toho letos moc neodehrál. Pokud najde Ondřej dostatek vnitřní motivace, pak by mohl zasáhnout do závěrečných kol turnaje. Jeho silnou stránkou je hra od základní čáry. Slabinou je právě ta psychika.

Richard Hampel (I.ČLTK Praha) je asi největším favoritem na titul. Loni se Richard zapsal na listinu hříšníků, když mu zápas dvouhry proti Michalu Tymlovi byl v druhém setu skrečovám pro nevhodné chování. Letos se může zapsat do listiny vítězů. Hampel spolu s Urbánkem se na přelomu července a srpna stal mistrem Evropy ve čtyřhře. Hampel dobře servíruje a má tlak od základní čáry. Jeho slabinou již zmíněná psychická odolnost.

Jakub Cymorek (TK Sparta Praha) byl již před dvěma lety na Juniorce v semifinále. Loni prohrál v osmičce s Šodkem. Cimi má letos dosti nevyrovnané výkony, ale není nikdo, koho by na Juniorce nemohl porazit. Jeho pestrá hra od základní čáry je těžko čitelná pro soupeře. Bude potřeba se však na každý zápas dobře namotivovat.

Jan Šátral (I.ČLTK Praha) hrál loni na Juniorce hodně dobře. Prohrál v nejlepším zápase Juniorky s Plačkem v osmičce. Šátry dobře servíruje a tlačí z forhendu. Jeho slabinou je pohyb.

Lukáš Michl (PSK OLYMP Praha) je jedním z jasných favoritů na vítězství. Má skvělou sezónu. Vyhrál halovou republiku a má stabilní výkonnost. Jeho silnou stránkou je servis a bekhend. Slabinou jsou technické údery.

Tomáš Lašák (I.ČLTK Praha) se za poslední dobu hodně zlepšil a svým dělovým servisem bude nebezpečný pro kohokoli z favoritů. Jeho slabinou je pohyb po dvorci.

Tomáš Rohan (TO Witzenmann Opava). V hale je jistě nebezpečnější, ale na Juniorce se mu daří, loni skončil ve čtvrtfinále na raketě pozdějšího vítěze. Jeho silnou stránkou je servis. Slabinou je trpělivost ve výměně.

Nyní se podívejme na strtovní listinu dívek.

Nejvýše nasazenou je Monika Tůmová (WILSON Tenis Centrum). Ta jistě patří mezí úzký okruh favoritek na vítězství, i když její výsledky z poslední doby nejsou búhvíjaké. Monika by jistě ráda alespoň do semifinále.

Největší favoritkou na vítězství je Martina Borecká (I.ČLTK Praha). Martina má vcelku stabilní výkonnost a asi nejvíce zkušeností. Martina jede do Pardubic vyhrát, což jí asi nejvíce může znepříjemnit kvarteto Tůmová, Bekerová, Kubičíková, Krejsová.

Martina Kubičíková (TK Agrofert Prostějov) jistě také může promluvit do závěrečných bojů. Martina hraje dobře právě na antuce a má i mnoho mezinárodních zkušeností.

Jana Jandová (TK NERIDE) si určitě také brousí zuby na titul. Jana má už bohaté mezinárodní zkušenosti i v kategorii žen, proto rozhodně patří mezi horké favoritky. Janě se ale v Pardubicích v posledních dvou ročnících vůbec nedařilo. V roce 2006 prohrála už v osmifinále s Alenou Nogolovou a v roce 2007 také v osmifinále s Terezou Budilovou. Uvidíme, zda to letos bude lepší.

Tereza Budilová (I.ČLTK Praha) hraje v Pardubicích velmi dobře. V loňském roce prohrála až v semifinále s pozdější vítězkou Malíkovou. Potvrdit loňské umístění bude těžké, ne však nereálné.

Tereza Vančurová (TK DEZA Valašské Meziříčí) je typickou antukářkou a bude to chtít ukázat i v Pardubicích. V loňském ročníku vypadla už v osmifinále s Terezou Malíkovou. Letos má určitě šanci jít dál.

Dominika Kaňáková (TK Sparta Praha) je velkou neznámou. Dominika se letos moc na turnajích neobjevovala a když přeci, tak výsledky nic moc. Dominika zřejmě hledá svou loňskou formu, třeba jí v Pardubicích najde.

Tereza Bekerová (TK Sparta Praha) je zkušená hráčka. Její nečitelný herní systém a skvělý pohyb je pro každou soupeřku velký problém. Rozhodně patří mezi adeptky na vítězství. V loňském roce byla ve finále MČR žen, což však o měsíc později v Pardubicích nezopakovala.

Barbora Krtičková (TC Nové Město n. Metují) má hodně nahráno. Hraje jak dorost, tak i v kategorii dospělých. Barbora je schopná porazit silné soupeřky, ale i překvapivě prohrát se slabšími. Pokud udrží svoji výkonnost stabilní, pak si klidně může zahrát páteční finále.

Kristýna Hančarová (TK PRECOLOR Přerov), levoruká hráčka, dobrá deblistka. Letos bude asi ještě brzy na postup do semifinále, ale čtvrtfinále by Kristýně slušelo.

Petra Krejsová (I.ČLTK Praha) jistě jede do Pardubic pro titul. Letos o titul již bojovala mezi ženami a zastavila ji až ve finále mnohem zkušenější Iveta Gerlová. Petra může mít problémy snad pouze s Bekerovou, Kubičíkovou a Boreckou. Pokud se Petra neobjeví v semifinále, bude to neúspěch.

Klára Kopřivová (TK Agrofert Prostějov) je spíše halovou hráčkou. Hraje agresivní nátlakový tenis. Uvidíme, jak si poradí se soupeřkami, které trpělivě vracejí a čekají na chybu. Klára by jistě ráda alespoň do semifinále, ale uvidíme jestli si nebude muset ještě rok počkat.

Martina Přádová (I.ČLTK Praha) je čerstvou vítězkou mezinárodního turnaje EX Pilsen Wilson Cup. Její aktuální forma je příslibem i pro Pardubice. Martina by mohla alespoň do čtvrtfinále. Tam už bude rozhodovat, zda bude Martině fungovat servis a její útočná hra.

Autor: Lukáš Březina


ROZPIS SOUTĚŽE

A. Všeobecná ustanovení:

1. Řídící orgán:
Sportovně technický úsek sekretariátu ČTS
Kateřina Dostálová, Leoš Fiala
Štvanice 38, 170 00 Praha 7
tel. 222333418, fax 222314961, mobil 777922387
e-mail: prihlasky@cztenis.cz

2. Pořadatel, místo konání:
Z pověření výkonného výboru Českého tenisového svazu LTC Pardubice – kategorie starší dorost
LTC Pardubice, Labská 15, tel/fax 466535665, mobil 777341301

3. Datum konání:
10.-15.8.2008 starší dorost
- uzávěrka přihlášek 29.7.2008

4. Počet startujících:
48 chlapců a děvčat

5. Ředitelství mistrovství:
Adresa dvorců: LTC Pardubice, Labská 15, tel/fax 466535665, mobil 777341301
Ředitel: Ing. Miroslav Máslo   724653252
Vrchní rozhodčí a delegát ČTS: Ing. Leoš Fiala           777922395
Zástupce vrchního rozhodčího: Petr Nevšímal             605443266
Ekonom, ubytování: Mgr. Monika Máslová
Lékař: Ludmila Morávková
Technické zabezpečení: PaeDr. Radim Novák, Ing. Štefan Pacinda

6. Přihlášky
nejpozději do stanovených termínů na adresu řídícího orgánu

a) oblastní tenisové svazy
písemně, e-mailem nebo faxem v počtu dle stanovených kvót uvedených na stranách rozpisu, včetně minimálně dvou náhradníků. Účast nominovaných hráčů a hráček (dále jen hráčů) na mistrovství zajišťují příslušné oblastní tenisové svazy. ČTS bude informovat pouze náhradníky za hráče, kteří se do posledního dne před zahájením soutěže omluví nebo se do soutěže dostanou na základě individuální přihlášky, svého postavení na CŽ a na základě udělení volné karty.

b) individuální přihlášky
se zadávají prostřednictvím Informačního systému ČTS

c) finalisté nižších věkových kategorií
Hráči a hráčky, kteří si účast na mistrovství vybojovali postupem do finále MČR nižší věkové kategorie. Hráči nemusejí podávat přihlášku, pouze telefonicky potvrdí svůj zájem o start v soutěži. Vzhledem k tomu, že MČR staršího žactva se výjimečně koná až po MČR dorostu, přechází 2 místa pro finalisty MČR staršího žactva na volné karty ČTS.

d) volné karty ČTS
Žádosti o udělení se podávají do termínu stanoveného uzávěrkou přihlášek na adresu sportovního úseku ČTS, fax 222314894.

7. Odhlášky
Veškeré omluvy vždy do pátku 12.00 hodin před zahájením příslušné věkové kategorie adresujte pouze na adresu řídícího orgánu, uvedenou v bodě 1. Pozdější omluvy adresujte přímo na adresy sekretariátů mistrovství.

8. Hospodářské podmínky
Všichni hráči startují na své vlastní náklady nebo na náklady klubů.

9. Povinnosti hráčů
Startovat v obou vypsaných disciplínách, hrát v odpovídajícím úboru a dodržovat pokyny ředitelství mistrovství.

10. Ubytování
Zajišťují pořadatelé hráčům po dobu jejich účasti bezplatně.

11. Tituly a ceny
Vítězové jednotlivých disciplín získají titul “Mistr České republiky v tenise pro rok 2008” a obdrží medaili a diplom, poražení finalisté a semifinalisté obdrží medaile a diplom.

12. Informační služba
Do pátku před zahájením příslušné kategorie ji zajišťuje sportovně technický úsek sekretariátu ČTS – dále viz rozpisu soutěže.


B. Technická ustanovení

13. Předpis
Hraje se podle soutěžního řádu platného od 1. 10. 2007 a jeho dodatků (dále jen „SŘT“), platných pravidel tenisu a ustanovení tohoto rozpisu.

14. Disciplíny
dvouhra chlapců dvouhra dívek
čtyřhra chlapců čtyřhra dívek

15. Způsob hry
Všechny disciplíny se hrají vyřazovacím způsobem na jednu porážku, všechny zápasy na dvě vítězné sady ze tří.

16. Startují
Na MČR jednotlivců mohou startovat pouze hráči s českým občanstvím.

  chlapci dívky
podle žebříčku na základě přihlášek 10 10
nominace na základě OTS 30 30
volné karty ČTS 6 6
volné karty pořadatele 2 2

Postupové kvóty oblastních svazů (dorostenci/dorostenky):
Praha 9/9 Severní Čechy 2/3
Střední Čechy 2/3 Východní Čechy 2/2
Jižní Čechy 2/2 Jižní Morava 7/5
Západní Čechy 2/2 Severní Morava 4/4

17. Prezentace
dvouhry sobota 9. 8. 2008 do 16.00 hodin
čtyřhry neděle 10. 8. 2008 do 12.00 hodin
Uzávěrku přihlášek do čtyřher určí na místě delegát ČTS.

                       

18. Losování
do 30 minut po uzávěrce prezentací

19. Časový program
neděle 10. 8. 2008
1. kola dvouher (16+16)
1. kola čtyřher (8+8)

pondělí 11. 8. 2008
2. kola dvouher (16+16)
2. kolo čtyřher (8+8)

úterý 12. 8. 2008
3. kola dvouher (8+8)
čtvrtfinále čtyřher (4+4)

středa 13. 8. 2008
čtvrtfinále dvouher (4+4)
semifinále čtyřher (2+2)

čtvrtek 14. 8. 2008
semifinále dvouher (2+2)
finále čtyřher (1+1)

pátek 15. 8. 2008
finále dvouher (1+1)

20. Míče
Wilson US Open, výměna na třetí sadu

21. Rozhodčí
Rozhodčí k řízení jednotlivých zápasů určuje vrchní rozhodčí nebo jeho zástupce z delegovaných kvalifikovaných rozhodčích.

22. Delegát ČTS
Je oprávněn na místě provést potřebná opatření k zajištění řádného průběhu mistrovství. V případě nepříznivého počasí má právo, po dohodě s vrchním rozhodčím a ředitelem mistrovství, přeložit jednotlivý zápas do haly s jiným povrchem nebo rozhodnout o prodloužení mistrovství o jeden den

23. Námitky
Podávají se v souladu s částí VI. soutěžního řádu tenisu.

 
Untitled Document
Pardubická juniorka 2008
LTC Pardubice
Labská 15, 530 02 Pardubice
tel./fax: 466 535 665
Celkem: 91621

Mistr ČR 2007
Jan Blecha
Jan Blecha (I.ČLTK Praha)
Mistryně ČR 2007
Tereza Malíková
Tereza Malíková (TK KENTAUR NOVA Vítkovice)
 
úvodní stránka | scoreboard | hrací plány | hráči | fotogalerie | partneři
© Pardubická juniorka 2008. Všechna práva vyhrazena
 

GENERÁLNÍ PARTNER

 

 

ZÁŠTITA TURNAJE

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 
VÝZNAMNÍ PARTNEŘI

 
PARTNEŘI