Wilson

Severočeské doly

Václav Šafránek vybojoval zlato a stal se Mistrem ČR
17.8.2012

Po téměř 2,5 hodinách zvedl ruce nad hlavu k vítěznému gestu po finále 85. Pardubické juniorky. Václav Šafránek (1994, TK AGROFERT Prostějov) zdolal ve finále Tomáše Papíka (1994, TK Sparta Praha) a stal se Mistrem ČR staršího dorostu pro rok 2012. Vloni byl jeden jediný fiftýn od zisku titulu, ale nakonec Adamovi Pavláskovi podlehl. V letošním finálovém utkání také nebyl daleko od porážky, kdy musel otáčet po prohraném prvním setu, kde neproměnil setbol. Ukázal však, že je bojovník, tie-break druhého setu zakončil esem a za stavu 2:2 ve 3.setu vzal soupeři podání. Papík již nedokázal brejknout zpátky a několika chybami v posledním gemu ukončil toto napínavé finále, které mělo velmi vysokou úroveň.