Pardubická juniorka 2010
home livescore program dne hrací plány hráči fotogalerie V.I.P reklamy partneři
Untitled Document
 
Úvodní slova
Generální partner
Pardubický kraj
Město Pardubice
ČTS
LTC Pardubice
Čestné předsednictvo
Organizační zajištění
Přehled vítězů
Fotograf
Webmaster
Úvodní stránka
Tip na vítěze (chlapci)
1. Šafránek Václav (137)
... hlasujte zde
Tip na vítěze (dívky)
1. Krejčíková Barbora (106)
... hlasujte zde

Partneři ČTS

CEZ

Česká spořitelna

Česká pošta

MND

Lesy ČR

Wilson


Severočeské doly


Untitled Document
PARDUBICKÁ JUNIORKA 2012
Úvodní slovo prezidenta Českého tenisového svazu

Vážení tenisoví přátelé,
kdo má rád tenis, musí obdivně vzhlížet k Pardubické juniorce, k její velkolepé tradici, která je díky obětavým organizátorům každoročně posilována. Letos už po pětaosmdesáté si mistrovství České republiky připíše do své historie další jména tenisových nadějí, dovolte mi však, abych napřed připomněl dvě – Petru Kvitovou a Jiřího Veselého. Proč zrovna je? Nedávno, v průběhu prvního týdne Roland Garros se v luxusním restaurantu Pavilon d´Armenonville v Paříži konala velká tenisová slavnost – vyhlášení mistrů světa. Mezinárodní tenisová federace ITF tam každoročně vyhlašuje nejlepší z uplynulé sezóny a Petra i Jirka byli mezi oceněnými. Věřte, byl to nádherný pocit, když jsem z úst prezidenta ITF Francesca Ricci Bittiho slyšel ocenění naší práce s tenisovými talenty, navíc byl vyznamenán i tým fedcupových šampionek, které vyhrály loni nejslavnější týmovou soutěž na světě.

Všichni moc dobře víme, že se Petra radovala z vítězství na dvorcích Pod zámkem v roce 2006, Jirka o tři roky později. A pokračujme v nádherných statistikách – pět let po pardubické radosti se Petra Kvitová stala wimbledonskou vítězkou, královou českého sportu, pár vítězných zápasů ji dělilo letos v Austrálii od místa světové jedničky. A Jirka Veselý se druhý rok po svém vítězství na Pardubické juniorce stává světovou juniorskou jedničkou. A ještě dvě jména – v roce 1976 vyhrál Pardubickou juniorku Ivan Lendl, o rok později Hana Mandlíková, oba pak byli už v roce 1978 vyhlášeni juniorskými mistry světa a Ivan se za šest let a pár měsíců po titulu v Pardubicích se stal světovou jedničkou. Naposledy tuto cenu dostal Ivan Lendl v roce 1990 a to jí dostal počtvrté za sebou. Věřte, nedají se najít lepší příklady – jak a kudy se vydat k tenisové slávě.

Už patnáctý rok jsem ve funkci prezidenta českého tenisu a vždycky jsem měl na prvním místě svého snažení péči o mladé naděje a vytváření dobrých podmínek pro jejich výchovu. Letos poprvé se hrají mládežnické týmové soutěže, seriál turnajů Junior Tour o Pohár prezidenta ČTS, je to opravdu zrcadlo mé svazové filozofie. A co jsem před patnácti lety začal, nám přineslo wimbledonské vítěze, finalisty Wimbledonu, po třiadvaceti letech fedcupové vítězky, daviscupové finalisty po devětadvaceti letech, juniorské mistry světa, šampiony mládežnických Summer
a Winter Cupů a mnohé další velké úspěchy českého tenisu.

Rád bych poděkoval všem obchodním partnerům, bez nichž by pardubický svátek juniorského tenisu určitě neměl svůj zářivý lesk a mladým tenistům přeji, aby měli hodně síly k následování těch, kteří jim ukázali cestu a prosadili se ve světovém tenise.
Ing. Ivo Kaderka, CSc.
prezident ČTS
 
úvodní stránka | scoreboard | hrací plány | hráči | fotogalerie | partneři
© Pardubická juniorka 2012. Všechna práva vyhrazena
 

GENERÁLNÍ PARTNER
Chládek a Tintěra Pardubice

ZÁŠTITA TURNAJE

Pardubice
Pardubický kraj

PLATINUM PARTNER

EP Energy Trading

EOP

HLAVNÍ PARTNEŘI

Reebok
SIEZA
SK
H Centrum
Saler

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI

VAK

JINO

MIROS
SB

HC Pardubice

FESTINA

Kristensson
Herbacos
HRG
  Střída  

PARTNEŘI

FLAMY
STAFI
PSN
CHEM Logistic

TOI TOI

KRA KRA

AKIS
Veolia
Steeling
PARAMO Unicredit Leasing AUTO In
Konektel DEKTRADE DEKSTONE
Weber