Wilson

Severočeské doly

5. den Pardubické juniorky 2012
16.8.2012

Čtvrtek nám dal odpověď na otázku, kdo odehraje hlavní roli v pátečních finále dvouher. Jako první se představili tenisté pražské Sparty Tomáš Papík a David Pavlík. Úvod vyšel Papíkovi, v sedmé hře získal soupeřovo podání a koncovku setu si pohlídal. Druhý set začal vyrovnaně, rozhodla šestá hra, kdy pro změnu Pavlík prolomil soupeřův servis a vynutil si set závěrečný. V něm ale Pavlík působil hodně zakřiknutě a soupeři daroval vstupenku do finále. Poté se na centrálním dvorci představil Václav Šafránek proti Pavlu Štaubertovi. Poslední vzájemné utkání zvládl Šafránek vyhrát ze tří matchbalů, dnes ale
žádné drama nepřipustil a po setech 6:2 a 6:3 věděl, že si zopakuje loňskou finálovou
účast.

Mezi děvčaty potvrdila roli jasné favoritky Krejčíková, která se trápila proti Schweinerové jen první tři hry, poté kurt zcela ovládla a soupeřku vyprovodila kanárem. Druhé semifinále zahájila lépe Štefková. Nad Paterovou rychle vedla 5:0, poté sadu dohrála 6:2. Od druhého setu ale obě hráčky nabízely hodně podprůměrnou podívanou. Holky se předháněly v tom, kdo vytvoří více chyb nebo pronese dětinštější poznámku. O něco více štěstí nakonec měla na své straně Paterová. Za stavu 4:3 v závěrečné sadě obdržela od Štefkové dárek v podobě sedmi nevynucených chyb a mohla se radovat z postupu do finále.

Nejcennější kovy se rozdělovaly v soutěžích čtyřhry, a to nemáme na mysli dopolední VIP turnaj. Mezi dívkami obhájila titul dvojice Aneta Dvořáková a Barbora Krejčíková, které
zdolaly 2:0 na sety štvanickou dvojici Petra Rohanová a Tereza Martincová. Mezi chlapci se titulem mistra ČR ve čtyřhře může pyšnit dvojice Václav Šafránek a Marek Jaloviec, kteří pokořili dvojici Papík, Bíško 6:4 a 6:2.