Druhý nejvýše nasazený hráč Jan Hrazdil si ve včerejší čtyřhře poranil kotník a v dnešním duelu s Janem Kusým ve třetím setu zápas skrečoval. Nejvýše nasazený Maxim Mrva si celkem snadno poradil se Adamem Soukupem. V kategorii dívek do čtvrtfinále postoupily jak nejvýše nasazená Laura Samsonová tak i druhá nasazená Alena Kovačková.

Kumstát - Čížek 7:6(6), 6:3
Byl to souboj dvou velmi podobných herních stylů. Oba to ženou z forhendu a umí velmi dobrý kick-servis. Šťastnější v tiebreaku první sady byl Kumstát, který za stavu 7:6 zahrál prohoz křížem blízko rámu, že z toho byl nechytatelný míč za síť. Ve druhém setu klidný Kumstát neklidného Čížka jednou brejknul a bylo hotovo.

Brunclík - Kučera 6:3, 5:7, 6:4
Zápas s vysokou kvalitou předvedené hry. Kučera hraje výborně, trefuje míče čistě. Když drží soupeře v kleštích, tak míče rozděluje svižně a přitom bez zbytečného risku. Škoda, že úplně pokazil svůj servis-gem za stavu 4:5 ve třetí sadě. Kučera tam zahrál třikrát nesmysl a podtrhl to dvojchybou. Brunclík hrál výborně, byl soustředěnější, bojovnější.

Vrba - Kalina 5:7, 6:0, 6:2
Také vysoká úroveň tenisu. Forhend v podání Vrby vypadá že snad nejde zkazit a přitom je to strašné kladivo. Kalina hrál také velmi dobře, dnes to nestačilo.

Klimas - Chodora 6:2, 4:6, 6:3
V prvním setu si Chodora zvykal na soupeřovu rychlost a na překvapivé přechody k síti. Ve druhém setu se Klimas s Chodorou dostával do delších výměn, což mu vůbec nevyhovovalo a set ztratil 4:6. Ve třetím setu se projevila větší zkušenost a také větší razance podání Klimase. Velmi dobrý zápas.

Tomajková - Zikmundová 6:0, 6:1
Tohle si snad Zikmundová nezasloužila. Hrála dobře, bohužel však má přesně hru, která Tomajkové vyhovovala. Nicméně Tomajková hrála dnes výborně, téměř bez chyb.

Kovačková - Jandová 6:1, 7:5
Alena Kovačková dnes nebude se svým výkonem úplně spokojena. Ale ono je to složité hrát proti Nele Jandové, která stojí na lajně a pálí to po rozích. Delších výměn bylo jako šafránu a Kovačková se tak nemohla dostat do rytmu. Nicméně ukázala velkou zkušenost v gemu, kdy jandovou brejkla na 7:5. Vlastně nic nevymýšlela, dostala míč do hry a počkala, až se Jandová vystřelí, což se také stalo.

Samsonová - Krejčová 6:1, 6:4
Laura Samsonová dnes hrála velmi dobře. Laura má technicky čistě založené údery, takže jí jen stačí se nohama dostat k míči a pak může téměř všechno hrát na plný švih. Krejčová nehrála vůbec špatně, škoda té dvojchyby na mečbol.

Valdmannová - Židelová 6:3, 6:3
Valdmannová byla lepší a zaslouženě vyhrála. Její bekhend fungoval jako vždy perfektně, na forhendu pár chyb bylo. Viktorie Židelová odehrála dobrý zápas, chyběla jí oproti Valdmannové větší razance.

Paštiková - Slaměníková M. 4:6, 6:2, 7:5
Napínavý zápas dvou dívek z Prostějova. Spousta dlouhých a fyzicky náročných výměn. Obrat ve třetí sadě, kdy Slaměníková vedla tuším už 5:3. Bylo tam prostě všechno. Zaplněná tribuna si tříhodinový zápas úžívala.

Charvátová - Forejtková 6:3, 5:7, 6:3
Nela Charvátová je nebezpečná hráčka a někdy i sama sobě. Dnes mohla porazit Elišku Forejtkovou 6:3, 6:2, ale za stavu 5:2 a 40:15 ve druhém setu neproměnila mečboly, což nastartovalo Elišku Forejtkovou, která druhý set vyhrála 7:5. Ve třetí sadě byla už zase lepší Nela Charvátová a set a tím i zápas získala pro sebe. Klobouk dolů před ohromnou bojovností Elišky Forejtkové, která nechala dnes na kurtu úplně všechno.

Napsal: Lukáš Březina